Korzystanie z Kodu Kolorów

Zamierzasz korzystać z Kodu Kolorów, ale od czego zacząć?  Postanowiłem zacząć od kuchni, po­nieważ tu właśnie często sięgasz po nieplanowane posiłki w nocy i podczas weekendów. To tu czasem zaczynasz wolny dzień po wsta­niu lewą nogą i kończysz go, tonąc w zgubnych przekąskach. Wydaje mi się, że prawdopodobnie sporą część żywności spożywasz w biegu, w restauracji, w samochodzie czy na lotnisku.  Jeżeli naprawdę nigdy nie jadasz w domu. W przeciwnym razie przygotuj się na zaopatrywanie spiżarni i udosko­nalanie swoich nawyków związanych z zakupami.

  • Nie kupisz, nie zjesz

Jest takie stare powiedzenie, które mówi, że jeśli czegoś nie kupisz i nie włożysz do spiżarni czy lodówki, nie możesz tego zjeść. Zatem sprawdź swoją kuchnię i pozbądź się tych produktów, którym nowo­czesna sztuka reklamy przypisuje zdolność obniżania stresu, wzmac­niania sił, pobudzania organizmu w chwilach zmęczenia lub poprawy nastroju. Jedzenie nie zapewni ci szczęścia w życiu, jedynie ty możesz to zrobić. Przekąski oferują tylko przerysowany słony, słodki czy tłusty posmak w chwili przyjemności, za którym idzie przybór masy ciała. Nie tylko czujesz się źle psychicznie ze swą otyłością, ale też cierpi na tym twoje zdrowie fizyczne, gdyż takie przekąski zastępują zdrowe warzywa i owoce, które należy jeść. Zamieniając przekąski na zdro­we warzywa i owoce, wprowadzisz do swej kuchni „aptekę produktów roślinnych”, która jest w stanie chronić twoje DNA i pomóc w zapobie­ganiu wielu powszechnym chorobom.

  • Wielkie sprzątanie

Przynajmniej na początku, dopóki nie zmienisz przyzwyczajeń swo­ich kubków smakowych, usuń ze spiżarni i lodówki wszystkie mało kolorowe produkty niskiej jakości. Jak przeczytasz dalej, ta żywność zaburza równowagę w DNA i zwraca normalne reakcje obronne orga­nizmu przeciwko tobie. Zacznij od dołu piramidy żywieniowej zaleca­nej przez USDA i usuń wszystkie węglowodany rafinowane, wliczając w to makaron, ryż, niskobłonnikowe płatki śniadaniowe, ciasta i cia­steczka, biały chleb i bułki. Odłóż je na bok. Jeżeli nie potrafisz ich po prostu wyrzucić, włóż część do torebek termoizolacyjnych i zamroź, by nie były pod ręką. Pewnie zechcesz je zamienić na wysokobłonnikowe pieczywo i produkty pełnoziarniste. Zwykle zamrażam nawet chleb wysokobłonnikowy i dlatego zjadam go wolniej i nie kończy się to cią­głym wyrzucaniem spleśniałego pieczywa. Porządkując podstawę pira­midy i zostawiając tylko produkty pełnoziarniste i wysokobłonnikowe, walczysz z jednym z podstawowych źródeł nadmiaru kalorii dla większości Amerykanów, którzy stawiają na tak zwane diety niskowęglowodanowe. W rzeczywistości owoce, warzywa i produkty pełno­ziarniste są dobrymi węglowodanami i będą sercem twojej diety opar­tej na Kodzie Kolorów.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.